Важливе від МОН

 

Колеги, вітаємо!

Сьогодні в листі нашої регулярної розсилки читайте про рекомендації щодо дій у разі надзвичайної ситуації, відбір на навчання в Єврошколі-2022, пілотний проєкт із оновлення інформатики в школах та про інші важливі новини.

Розпочинаємо!

 
СТАРТУВАЛА РЕЄСТРАЦІЯ НА ОСНОВНУ СЕСІЮ ЗНО-2022
1 лютого розпочалась реєстрація на основну сесію зовнішнього незалежного оцінювання 2022 року – вона триватиме до 9 березня.
Кожен зареєстрований учасник має право за рахунок коштів держбюджету пройти тести щонайбільше з 5 навчальних предметів. Якщо учасники бажають скласти більше предметів, вони зможуть зробити це за кошти фізичних і юридичних осіб.
Основна сесія зовнішнього незалежного оцінювання 2022 проходитиме з 23 травня до 17 червня. Не пізніше 29 квітня зареєстровані учасники зможуть завантажити зі своїх інформаційних сторінок запрошення-перепустки, в яких буде зазначено час і місце проведення тестувань.
Більше деталей – ось тут.

УДОСКОНАЛЕНО ПОРЯДОК ТА УМОВИ НАДАННЯ СУБВЕНЦІЇ
«СПРОМОЖНА ШКОЛА ДЛЯ КРАЩИХ РЕЗУЛЬТАТІВ»
Уряд вніс зміни до Порядку та умов надання субвенції на реалізацію програми «Спроможна школа для кращих результатів». 
Зміни стосуються зокрема вдосконалення процедури надання субвенції у частині встановлення співвідношення обсягу співфінансування з місцевого бюджету залежно від індексу податкоспроможності відповідного бюджету. Встановлення такого співвідношення сприятиме більш ефективному використанню коштів територіальними громадами.
Зміни також визначають строк подання проєктів, що можуть бути реалізовані за кошти відповідної субвенції. Відтепер області, Київська міська держадміністрації проводять перевірку поданих документів на відповідніть Порядку та умовам і за результатами розгляду подають їх у МОН щороку не пізніше 1 березня.
Крім того, комісії МОН, яка розглядає подані проєкти, надано можливість формувати пропозиції щодо переліку проєктів для здійснення перерозподілу невикористаних коштів субвенції між проєктами, що відповідають Порядку та умовам.
Докладніше – за посиланням.

«СВІТ БЕЗ МЕЖ»: КНИГА ПРО РІВНІСТЬ І РІЗНОМАНІТТЯ
Вже 20 тисяч шкіл отримали книгу про рівність і різноманіття «Світ без меж», яка нагадує читачам, що кожна людина – гідна поваги особистість, а не носій діагнозу.
Книгу спрямовано на навчання в супроводі вчителя дітей молодшої школи. Розмови в такому віці про несхожість, прийняття та рівність закладають фундамент суспільних трансформацій.
Видання реалізовано за підтримки Міністерства культури та інформаційної політики, Українського інституту книги та в межах ініціативи першої леді Олени Зеленської «Без бар’єрів».
Примірник можна завантажити за посиланням: bit.ly/3s13rcJ.

5 ЛЮТОГО – ФІНАЛЬНИЙ ЕТАП МІЖНАРОДНОГО КОНКУРСУ ІМЕНІ Т. ШЕВЧЕНКА
5 лютого в обласних центрах і Києві відбудеться фінальний етап ХІІ Міжнародного мовно-літературного конкурсу учнівської та студентської молоді ім. Т. Шевченка. У конкурсі візьмуть участь учні 5-11 класів, ліцеїсти військових ліцеїв, учні закладів професійної освіти, студенти, курсанти закладів фахової передвищої та вищої освіти.
Конкурсні завдання дають можливість кожному учаснику розкрити творчий потенціал, філологічне мислення та філософське бачення через творчість Тараса Шевченка. Завдання будуть надіслані о 9:00 у день проведення конкурсу на електронну адресу установи, що відповідає за проведення заходу в регіоні.
Щороку конкурс налічує понад 1 млн учасників, до змагань також долучаються українці, які проживають за кордоном. Мовно-літературні змагання відбуваються в Канаді, Молдові, Італії, Іспанії, Індії, Бельгії, Ірані, Словаччині, Білорусі, Польщі, Йорданії, Туреччині та інших країнах.

ФЛЕШМОБ «РАЗОМ ДЛЯ НАЙКРАЩОГО ІНТЕРНЕТУ!»
Педагоги мають можливість взяти участь у Всеукраїнському онлайн-флешмобі «Разом для найкращого Інтернету!», який відбудеться 8 лютого. Флешмоб проводитиметься до Дня безпечного Інтернету в межах співпраці Google Україна та Міністерства освіти і науки.
У межах заходу, який відбудеться 8 лютого з 14:00 до 15:00, буде реєструватися рекорд України щодо виконання освітянами цифрових вправ у віртуальних класах Google for Education.
Більше деталей, зокрема етапи підготовки до участі у флешмобі, – за посиланням.

У ДОСТУПІ НА LEARNING PASSPORT – НАВЧАЛЬНИЙ
ЗОШИТ ІЗ СЕКСУАЛЬНОГО ВИХОВАННЯ
На онлайн-платформі Learning Passport з'явився навчальний зошит «Секрети дорослішання», що допомагає всебічному розвитку дітей із особливими освітніми потребами. В зошиті розкриваються основи статевого розвитку дітей, приділяється увага особливостям поведінки в період дорослішання, правилам особистого догляду за тілом, а також розкриваються підходи до безпечного спілкування.
На доступному рівні розкривається зміст таких тем: «Зміни в тілі підлітка», «Особистий простір та безпека», «Дружба та кохання», «Інтимні відносини», «Сім'я», «Сторінки анатомії». Також у зошиті представлено розділ «Що таке соціальна історія? Як створити власну соціальну історію?». 
Зошит орієнтований на дітей з особливими освітніми потребами 11-15 років, батьків, опікунів, вихователів, вчителів та інших фахівців (логопедів, дефектологів, корекційних педагогів тощо). Його можна використовувати під час вивчення біології, основ здоров’я у 5-9 класах, на корекційних заняттях. 

Отримати доступ до матеріалів можна за цим посиланням, пройшовши попередньо авторизацію на платформі Learning Passport.РЕКОМЕНДАЦІЇ ЩОДО ДІЙ У РАЗІ НАДЗВИЧАЙНОЇ СИТУАЦІЇ

На сайті МОН оприлюднено рекомендації щодо дій у разі загрози або виникнення надзвичайної ситуації. Так, на відповідній сторінці у розділі «Цивільний захист та безпека життєдіяльності» оприлюднено наступні матеріали:

  • «Абетка безпеки»
  • мапа з адресними місцями укриттів у підземному просторі Києва
  • рекомендований вміст тривожної валізи
  • брошура «У разі надзвичайної ситуації або війни»
  • посібник «Супергерої безпеки», створений психологинею Світланою Ройз

 

ВСТУП-2022:
ПРЕДМЕТИ ЗНО, РЕЗУЛЬТАТИ З ЯКИХ НЕОБХІДНІ ДЛЯ ВСТУПУ ДО ВИШІВ

Майбутнім вступникам, окрім підготовки до ЗНО, важливо обрати оптимальний перелік предметів для того, щоб мати широкі можливості для вступу до закладів вищої освіти. Конкурсні предмети, результати з яких потрібні для вступу на ту чи іншу спеціальність, наведено у Додатку 4 до Умов прийому на навчання для здобуття вищої освіти в 2022 році.

Так, першим предметом для кожної зі спеціальностей є українська мова і література або українська мова. Успішно склавши ЗНО з української мови і літератури, учасники зможуть вступати на будь-яку спеціальність, оскільки додатково отримають і результат ЗНО з української мови. Однак результат ЗНО з української мови не можна буде використати замість результату з української мови і літератури.

Для осіб, що вступатимуть на бакалавра, другий і третій конкурсні предмети різняться залежно від спеціальності.

Із Умовами прийому на навчання у 2022 році та Додатком 4 до них можна ознайомитись за цим посиланням. Детальну інформацію щодо складання ЗНО оприлюднено на сайті Українського центру оцінювання якості освіти в розділі «Підготовка. ЗНО-2022».

 

РОЗПОЧАТО ВІДБІР НА НАВЧАННЯ В ЄВРОШКОЛІ-2022

Представництво ЄС в Україні розпочинає відбір учасників онлайн-школи EU Study Days, яка відбудеться у березні-травні 2022 року. Вперше учасниками Єврошколи-2022 можуть стати учні 9-11 класів, а також студенти та випускники закладів вищої освіти.

Для участі у конкурсі потрібно до 18:00 7 березня заповнити заявкуВідбір відбуватиметься у два етапи – розгляд анкет і онлайн-тестування.

Переможці будуть повідомлені організаторами особисто електронною поштою не пізніше 15 березня. Найкращі 20 учасників, які повністю виконали програму навчання за онлайн-модулями, будуть запрошені на літню або зимову школу, яка відбудеться в одному із закладів вищої освіти України.

Більше інформації про відбір – на сайті Представництва ЄС в Україні. 

 

ПІЛОТНИЙ ПРОЄКТ ІЗ ОНОВЛЕННЯ ІНФОРМАТИКИ В ШКОЛАХ

1 вересня 2022 року розпочнеться пілотування проєкту оновлення змісту, освітніх ресурсів і підходів до навчання інформатики в школах. Пілотування відбуватиметься у 50 закладах загальної середньої освіти. А з 1 вересня 2023 року оновлений зміст предмета «Інформатика» буде реалізовуватися на загальнодержавному рівні.

Проєктом передбачено залучення найкращих українських та європейських експертів, а також представників ІТ-кластерів та ІТ-асоціацій України, які вже готові надати зі свого боку технологічну експертизу для ефективного впровадження новітніх цифрових технологій у викладання, навчання та оцінювання учнів, а також створення нового контенту для предмета «Інформатика» у 1-11 класах.

Оновлення змісту та освітніх ресурсів з інформатики є частиною великої реформи IT-освіти України. Проєкт ініційовано Мінцифрою, реалізується проєктом EU4DigitalUA спільно з МОН.

Докладніше – за посиланням. Відеозапис трансляції події можна подивитися на YouTube-сторінці Мінцифри.

 

УРОЧИСТЕ НАГОРОДЖЕННЯ ПЕРЕМОЖЦІВ КОНКУРСУ «УЧИТЕЛЬ РОКУ»

Задля популяризації досягнень освітян, підвищення соціального статусу вчителів Уряд передбачив проведення урочистих заходів з нагородження переможців та лауреатів всеукраїнського конкурсу «Учитель року».

Наразі нагородження переможців конкурсу «Учитель року» відбувається у робочому порядку. Передбачається виділення фінансування на урочисті заходи, проведення яких дозволить популяризувати досягнення вчителів серед громадськості та привернути увагу суспільства до важливості освіти та ролі вчителів.

 

ДИСТАНЦІЙНА УЧАСТЬ ШКОЛЯРІВ У МІЖНАРОДНИХ ОЛІМПІАДАХ

Уряд вніс зміни до Порядку використання бюджетних коштів, передбачених для проведення всеукраїнських та міжнародних учнівських олімпіад, що створило умови для дистанційної участі школярів у міжнародних олімпіадах.

Зміни передбачають можливість придбання витратних матеріалів для забезпечення виконання завдань експериментальних (практичних) турів міжнародних олімпіад за умови проведення їх у дистанційній формі. 

 

УЧНІВСЬКИЙ ЧЕМПІОНАТ СВІТУ З ФУТБОЛУ ТА ЗИМОВА ГІМНАЗІАДА

3-10 липня 2023 року у Львові на базі Академії футболу відбудеться чемпіонат світу з футболу серед учнів. У змаганнях візьмуть участь 48 команд із різних країн світу, загальна кількість гравців – 1200 школярів (хлопці та дівчата).

Для проведення Всесвітньої зимової Гімназіади з 27 лютого по 5 березня 2023 року обрано спортивні бази в Івано-Франківській області у с. Поляниця (ТК «Буковель»), смт Ворохта, містах Калуш та Івано-Франківськ. Очікується, що за нагороди позмагаються 2000 учнів ЗЗСО з 50 країн світу.

 

На сьогодні все! Дякуємо, що залишаєтесь із нами на зв’язку.

До наступного четверга!

 

З любов'ю
команда Міністерства освіти і науки України

Коментарі